Bulgariški šaltibarščiai Tarator

Bulgariški šaltibarščiai Tarator

Bulgariski saltibarsciai Tarator

Tarator yra bulgariškas šaltibarščių variantas. Vienok taratoras yra mėgiamas ir kaimyninėse šalyse. Jį gamina serbai, albanai, makedoniečiai, armėnai ir net turkai. Taratoro taip pat galite paragauti ir Kipre bei Irane, Ši sriuba yra gaminama iš natūralaus jogurto. Tačiau tikro natūralaus jogurto yra ne visuose namuose, todėl jį galima keisti kitais rūgusio pieno produktais – rūgpieniu, kefyru, airanu, riaženka arba maconi. Ši sriuba gali būti ir labai tiršta ir skystoka. Ji valgoma labai šalta, o kartais į ją dedama ir ledo drožlių.Pagrindinės sudėtinės šių šaltibarščių dalys –  jogurtas arba kefyras, agurkai, krapai, česnakas ir graikiniai riešutai. Kai kas į šiuos šaltibarščius deda ir aliejaus. Šiuos šaltibarščius galima valgyti vienus- kaip atskirą patiekalą arba tiekti prie mėsos.

Išeiga

4 porcijos

Produktai

Šiems bulgariškiems šaltibarščiams paruošti jums prireiks:

1 litro natūralaus jogurto, arba kefyro, arba riaženkos
6 vidutinių agurkų
6 didelių česnako skiltelių
1 stiklinės graikiškų riešutų
Pagal skonį – šviežių kalendros lapelių, šviežių krapų, druskos, maltų juodųjų pipirų

Gaminimo eiga

Agurkus nuplauti ir nulupti. Jeigu jie yra labai dideli- reikėtų išimti ir sėklytes. Riešutus sutrinti kartu su česnakais, druska ir pipirais. Žalumynus nuplauti ir smulkiai sukapoti. Viską sudėti į emaliuotą puodą, užpilti šaltu kefyru arba jogurtu ir gerai išmaišyti. Puodą dėti į šaldytuvą ir palikti kad gerai atšaltų ( bent dvi valandas ).

Į taratorą taip pat galima dėti šviežių ridikėlių, arba tarkuotos cukinijos ar jaunų aguročių. Šią sriubą taip pat galima gardinti mėtų lapeliais. Jeigu kalorijų neskaičiuojate, į šaltibarščius taip pat galite įpilti 2-3 valgomuosius šaukštus alyvuogių aliejaus.

Šie šaltibarščiai paprastai yra valgomi su balta duona, tačiau mūsų šeima juos mėgsta valgyti kaip ir visi lietuviai – su virtomis bulvėmis.

2 Bulgariškų šaltibarščių receptas- su pomidorais ir svogūnų laiškais 
Išeiga

4 porcijos

Produktai

Šiems bulgariškiems šaltibarščiams su pomidorais  paruošti jums prireiks:

1 kg šviežių pomidorų ( geriausiai šiai sriubai tinkę pernokę pomidorai)
2 l kefyro
1-2 ryšelių krapų ( kuo daugiau,- tuo  gaunasi skaniau)
1-2 ryšelio svogūnų laiškų
2-4 česnako skiltelių
Prieskonių: druskos

Gaminimo eiga

Nuplautus pomidorus reikia sutarkuoti burokine tarka. ( jeigu nenorite terliotis- tiks ir konservuoti pomidorai be odelių. Juos tereikia sutrinti elektrine trintuve). Ant pomidorų tyrės suberiami smulkiai sukapoti krapai ir svogūnų laiškai, bei  smulkiai sukapotas česnakas. Viskas užpilama kefyru ir pasūdoma. Jei sriuba pernelyg tiršta- praskieskite ją lediniu vandeniu arba pilkite tiesiog ant ledo kubelių. Patiekiama ši sriuba paprastai  su karštomis bulvėmis.

Skanaus:)

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *