Agurkinė sriuba- rassolnik

Agurkinė sriuba- rassolnik

Agurkinė sriuba  mus pasiekė iš viduramžių laikų. Ji yra sūrioka, tačiau rūgštoko skonio. Tradiciškai ši sriuba yra verdama su agurkų rasalu. Iš kur kilusi agurkienė yra gan sunku pasakyti. Šią sriubą savinasi tiek slavų kraštai, tiek lietuviai. Klasikinei agurkienei reikalingos virtos vištos kepenėlės, taip pat ir galvijų kepenys- inkstai arba širdis. Jeigu agurkienei virti naudosite mėsą- geriausia rinktis liesą jautieną arba veršieną. Tačiau šią sriubą galima virti ir su kiauliena.

Į agurkinę sriubą dažniausiai yra dedamos morkos, burokėliai ir būtinai- rauginti agurkai ir jų rasalas.  Agurkų rasalo paprastai į sriubą yra pilama 1-2 stiklinės vienam arba dviem litram sultinio. Būtina sudėtinė agurkienės dalis yra perlinės kruopos. Kartais į sriubą gali būti dedamos bulvės,  salierai, krapai ir petražolių lapeliai arba jų šaknys. Tačiau dažniausiai į ją yra dedamos perlinės kruopos.
Agurkinė sriuba neturi būti aštri. Tai švelnaus, silpnai rūgštaus ir silpnai sūraus skonio sriuba. Agurkų rasalas šioje sriuboje kartais keičiamas ir citrinos sultimis. Ji yra gardinama juodaisiais pipirais. Tradiciškai prie agurkinės sriubos ( ypač jeigu ji yra iš vištienos)  yra patiekiami sluoksniuotos tešlos pyragėliai su kepenėlių įdaru.

Mes pateikiame lengvai pagaminamą naminės agurkinės sriubos receptą.

Išeiga

– 4 porcijos

Produktai

Šiai agurkinei sriubai paruošti jums prireiks:

2-3 lauro lapelių
8-10 juodųjų pipirų grūdelių
500 g liesos jautienos arba veršienos
5 vidutinio dydžio raugintų agurkų
1 valgomojo šaukšto smulkiai sukapotų žalumynų – krapų arba petražolių
Prieskonių – druskos ir kitų – pagal skonį
5 vidutinio dydžio bulvių
4 valgomųjų šaukštų augalinio aliejaus
1 vidutinio dydžio morkos
1 vidutinio dydžio svogūno
1/2 stiklinės sausų perlinių kruopų
1 stiklinės agurkų rasalo

Gaminimo eiga

Perlines kruopas nuplauti ir išmirkyti bent 1 valandą. Išmirkytas perlines kruopas užpilti vandeniu ir virti ant mažos ugnies apie 25 minutes.

Mėsą nuplauti ir supjaustyti gabalais. Svogūną nulupti. Į kitą puodą sudėti mėsos gabalus, užpilti 2 litrais vandens ir užvirti. Kai vanduo užvirs, įdėti svogūną ir virti ant vidutinės ugnies maždaug 1 valandą laiko. Nepamiršti vis nugraibyti putų.

Bulves ir morką nuskusti ir nuplauti. Bulves supjaustyti kubeliais. Morką sutarkuoti stambia tarka. Raugintus agurkus nuplauti ir sukapoti kubeliais.

Keptuvėje įkaitinti 2 valgomuosius šaukštus aliejaus ir apkepinti bulves kol apskrus – apie 12-14 minučių. Bulves sudėti į dubenį. Į tą patį aliejų sudėti morkas ir jas pakepinti apie 5 minutes. Kai morkos apskrus, į keptuvę sudėti raugintus agurkus ir dar pakepinti apie 4-5 minutes.

Iš mėsos sultinio išimti svogūną. Išvirusias perlines kruopas nusunkti ir sudėti į mėsos sultinį. Ten pat sudėtio keptas bulves, morkas ir agurkus. Supilti agurkų rasalą ir virti apie 8 minutes. Paragauti. Jeigu reikia- pasūdyti, sudėti lauro lapelius, pipirus ir dar pavirti apie 6-7 minutes. Kai sriuba bus gatava, -ugnį išjungti ir sriubą sandariai uždengti. Leisti pastovėti 10 minučių.

Prieš tiekiant į stalą – į kiekvieną lėkštę įdėti po 1 arbatinį šaukštelį grietinės. Puošti- kapotais krapais ar petražolių lapeliais.

2 receptas – Agurkinė sriuba iš daržovių 
Išeiga

– 4 porcijos

Produktai

Šiai agurkinei sriubai  su daržovėmis paruošti jums prireiks

3-4 sūdytų agurkų
1 didelės bulvės
1 didelės morkos
1 ropės
3-4 valgomųjų šaukštų grikių arba  ryžių kruopų
1 pastarnoko šaknies
1 poro
1 petražolės ( šaknies ir žalumynų)
1 saliero ( šaknies ir žalumynų)
8 juodųjų pipirų grūdelių
2 lauro lapelių
1 valgomojo šaukšto smulkiai sukapotų krapų
1/2 valgomojo šaukšto smulkiai sukapoto peletrūno
25 g sviesto
100 g grietinės

Gaminimo eiga

Užkaisti 1.5 litro vandens ir užvirinti. Sudėti gabalėliais supjaustytas daržoves ir kruopas ir išvirti. Kai kruopos bus išvirusios į sriubą sudėti smulkiai supjaustytus sūdytus agurkus, supilti agurkų rasalo 2 stiklines ir pagardinti žalumynais. Pavirti dar 3-5 minutes ir tiekt į stalą.

3 receptas – Agurkinė sriuba su žuvimis 
Išeiga

– 4 porcijos

Produktai

Šiai agurkinei sriubai su žuvimi paruošti jums prireiks:

600 g smulkios žuvies ( sultiniui)
petražolės ir saliero šaknies
2 sūdytų agurkų
1 moprkos
4 vidutinio dydžio bulvių
1/2 stiklinės perlinių kruopų
2 valgomųjų šaukštų perlinių kruopų
Pomidorų pastos- pagal skonį
Grietinės pagal skonį
Prieskonių: druskos, maltų juodųjų pipirų-pagal skonį
1 vidutinio dydžio citrinos

Gaminimo eiga

Žuveles nuskusti, pašalini žiaunas ir išskrosti. Gerai išplauti, paguldyti ant puodo dugno ir užpilti šaltu vandeniu. Į šaltą vandenį sudėti  salierus, morkas  ir petražoles ( nepjaustyti), įmesti prieskonius ir užvirti. Į verdantį sultinį sudėti svogūnus ir išvirti žuvies sultinį. Išvirusį sultinį nukošti.

Perlines kruopas perinkti, nuplauti ir išvirti atskirame puodelyje. Išvirusias šaknis išgriebti ir supjaustyti gabalėliais. Žuvį taip pat supjaustyti gabalėliais. Viską sudėti į sultinį.

Bulves išvirti atskirame puodelyje.Sūdytus agurkus supjaustyti gabalėliais ir sudėti į verdantį sultinį- pavirti kelias minutes. Kai kruopos ir bulvės išvirs- sudėti jas į verdančią sriubą.

Į šią sriubą taip pat galima pridėti ir mėsos arba žuvies kukuliukų. Pagardinti- pomidorų pasta ir kepintais svogūnais.

Skanaus:)

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *