Gruziniškas vištienos sultinys- Čichirtma

Gruziniškas vištienos sultinys- Čichirtma

Gruzinai mėgsta skaniai pavaišinti svečius. Beveik visiems buvusios Sovietų Sąjungos gyventojams gerai pažįstama jų nacionalinės virtuvės pasididžiavimas – sriuba Charčio. Tačiau gruzinai moka virti puikų vištienos sultinį, kuris vadinasi Čichirtma.  Pirmąkart šią sriubą aprašė prancūzų rašytojas A. Diuma, paragavęs jos kelionės po Kaukazą metu. Tai ypatingas sultinys, kuriame daug žalumynų. Į šią sriuba būtinai yra dedama šafrano, mėtų, kalendros, saliero, petražolių ir bazilikų.Dar vienas šios sriubos ypatumas – į į ją nededama nei kruopų, nei bulvių.Šią sriubą galima virti ne tik iš vištienos. Čichirtmą paruošite lengvai ir greitai. Todėl ši sriuba puikiai tiks šventėms. Ją taip pat galima laikyti šaldytuve kaip pagrindą kitoms sriuboms.

Išeiga

8 porcijos ( tai yra 2 litrai)

Produktai

Šiai gruziniškai sriubai paruošti  jums prireiks

300- 400 g virtos  vištienos
1 vidutinio dydžio svogūnas
2 kiaušiniai
1 vidutinio dydžio morka
1 valgomasis šaukštas miltų
1/2 citrinos sultys- Jas taip pat galima pakeisti vyno actu arba baltu sausuoju vynu
ryšelis šviežių krapų
ryšelis šviežių kalendros lapų
ryšelis šviežių petražolės lapelių
3-4 česnako skiltelės
Prieskoniai – druska, malti juodieji pipirai, cukrus

Gaminimo eiga

Vištą išvirti ir supjaustyti gabalėliais.

Žalumynus nuplauti ir smulkiai sukapoti.

Morkas nuplauti, nuskusti ir sutarkuoti smulkiausia tarka. Svogūnus nulupti, nuplauti ir smulkiai sukapoti.

Uždarui gaminti – kiaušinius gerai sutrinti su miltais, kad susidarytų vientisa skysta masė be jokių gumulėlių. Miltus praskiesti stikline sultinio.

Į sriubą supilti citrinos sultis arba actą arba vyną.

Į verdantį sultinį sudėti svogūną, tarkuotas morkas, smulkiai sukapotą česnaką. Viską pasūdyti, pavirinti apie 3 minutes  ir sudėti kapotus žalumynus. Dar pavirti kelias minutes ir po to labai greitai maišant puodą mediniu šaukštu ar mentele supilti kiaušinių ir miltų mišinį. Sudėti pipirus. Jei reikia pridėti šiek tiek cukraus ar papildomai druskos. Sriubą nukelti nuo ugnies. Sudėti į ją virtos vištienos gabalėlius, puodą uždengti  ir dar leisti pastovėti 5-10 minučių.

Antras sriubos Čichirtma receptas
Produktai

Jums prireiks

1 vištos (1-1,2 kg.),
5-6 kiaušinių
200 g svogūnų (1-2 galvučių)
2 valgomojo šaukšto miltų,
citrina, druska, pipirų, augalinis aliejus.

Gaminimo eiga

Vištą supjaustyti į keturias dalis, užpilti 3l vandens, pasūdyti ir išvirti. Išvirtą sultinį nukošti, iš vištos išimti kaulus ir pasidėti ją į šoną.

Svogūnus sukapoti ir pakepinti aliejuje.

Po to pradedamas ruošti uždaras:

Miltus supilti į keptuvę, ir pakepinti juos kad suminkštėtų. Pakepintus miltus atvėsinti ir į juos supilti 1 stiklinę vištienos sultinio. Viską gerai išmaišyti, kad neliktų jokių gumulėlių ir supilti į sultinį.

Po to į sultinį supilti apkepintus svogūnus ir juos dar pavirti kelias minutes ( maždaug 5-7 minutes). Puodą išjungti.

Giliame dubenyje suplakti kiaušinius. Greitai maišant puodą į jį supilti kiaušinius. jeigu trūksta druskos – pasūdyti. Ų kiekvieną lėkštę sudėti po gabalėlį vištienos, užpilti po vieną arbatinį šaukštelį citrinų sulčių ir užpilti sultiniu. Puošti  smulkintais žalumynais.

3 receptas – Čichirtma su aviena
Produktai

Šiai kvapniai gruziniškai avienos sriubai pagaminti jums prireiks

500 g avienos
5 didelių svogūnų
20g avies arba vištos taukų
2—3 kiaušinių
1-2 valgomųjų šaukštų vyno acto
4 kalendros stiebelių
1/4 arbatinio šaukštelio cinamono
1,6—2 litrų vandens
Prieskonių : druskos, maltų juodųjų pipirų

Gaminimo eiga

Svogūnus nulupti ir smulkiai sukapoti arba sumalti su mėsmale. Po to sudėti juos į puodą ir apkepti taukuose. Į apkeptus svogūnus sudėti gabalėliais supjaustytą avieną. Puodą uždengti ir mėsą patroškinti 10-15 minučių. Po to apkepusią mėsą užpilti vandeniu ir virti apie 2-2.5 valandos. Baigiant virti į sultinį sudėti smulkiai supjaustytą kalendrą, cinamoną, druską ir juoduosius pipirus.

Prieš tiekant į stalą – dubenėlyje išplakti kiaušinius, praskiesti juos šlakeliu acto ir pastoviai maišant supilti į sultinį. Palaukti kol sultinys dar kartą užvirs ( jokiu būdu nevirinti daugiau)- ir tuoj pat nukelti nuo ugnies.

4 receptas – Čichirtma su vištienos subproduktais 
Produktai

Šiam kvapnios sriubos variantui jums prireiks

1 vištos skranduko, kepenėlių, širdelės
4 svogūno galvučių
2 valgomųjų šaukštų vyno acto
2 kiaušinių
1.5 litro vandens
cinamono
juodų maltų pipirų
kalendros žalumynų
druskos

Gaminimo eiga

Vištienos širdelę ir skrandukus nuplauti ir pakepinti su smulkiai sukapotais svogūnais. Paskui ant jų užpilti pakaitintus miltus ir gerai išmaišyti. Užpilti 50 ml karšto vandens ir dar patroškinti apie 5-10 minučių.
Po to užpilti likusiu verdančiu vandeniu, įmesti kalendros ryšelį ir leisti pavirinti 10-15 minučių. Po to kalendrą išimti. Cinamoną ir juoduosius pipirus praskiesti 1 valgomuoju šaukštu acto ir supilti viską į verdančią sriubą.

Prieš tiekiant į stalą kiaušinių trynius praskiesti likusiu actu ir lėtai įmaišyti į sriubą. Neleisti virti- kad trynių nesutrauktų.

5 receptas – Čichirtma sriuba su vištiena ir vyno actu
Produktai

Šiam  sriubos variantui jums prireiks

1 riebios vištos
300-400 g svogūnų
1 valgomojo šaukšto miltų
3—4 kiaušinių
3—4 petražolių stiebelių
3—4 kalendros stiebelių
2,5 šalto vandens
vyno acto
citrinos rūgšties
juodųjų pipirų
cinamono
druskos pagal skonį

Gaminimo eiga

Vištą supjaustyti stambiais gabalais, sudėti į puodą ir užpilti šaltu vandeniu. Virti kol višta išvirs. Putas visą laiką nugraibyti. Kai višta išvirs- ją ištraukti, sudėti į lėkštę ir pasūdyti.
Nuo sultinio nugraibyti taukus ir po to juos perpilti į kitą puodą. Ten pat sudėti smulkiai sukapotą svogūną ir jį pakepinti.

Miltus išmaišyti 1 vandnes stiklinėje ir supilti į svogūnus. Į tą patį puodą perkošti sultinį ir jį užvirinti. Į verdantį sultinį sumesti kalendrą. Po 30 minučių sudėti cinamoną, juoduosius pipirus, kalendros sėklas, druską, vyno actą ir dar virti apie 15 minučių.

Kai sriuba išvirs, ją nukelti nuo ugnies. Ištraukti žalumynus. Kiaušinius praskiesti nedideliu sultinio kiekiu ir atsargiai maišant supilti į sriubą. Užvirinti, bet ne virti.

Pagal skonį galima į sriubą pridėti citrinos rūgšties ir šafrano. Prieš pat tiekian į kiekvieną lėkštę įdėti po vištos gabalėlį, pabarstyti jį smulkiai sukapotais šviežiais žalumynais ir užpilti sriubą.

P.S. Vištos gabalėlių galima į lėkštę ir nedėti- tada juos sunaudosite antrajam patiekalui.

6 receptas – Čichirtma sriuba su vištiena ir mėtomis
Produktai

Šiam  mėtiniam Čichirtma sriubos variantui jums prireiks

1 riebios vištos
5 vidutinio dydžio svogūnų
2-3 kiaušinių
3 mėtos šakelių
2 baziliko šakelių
2.5 litro šalto vandens
druskos- pagal skonį

Gaminimo eiga

Vištą nuplauti, supjaustyti gabalais ir kartu su visais patrakėliais sudėti į puodą. Viską užpilti šaltu vandeniu, uždengti dangčiu ir virti, pastoviai nugraibant putas.

Kai višta išvirs – visą mėsą išimti iš puodo, perdėti į kitą puodą ir uždengti. Nuo sultinio nugraibyti riebalus ir perpilti į kitą švarų puodą. Į jį sudėti smulkiai sukapotus svogūnus ir patroškinti juos kols suminkštės. Tada užpilti sultiniu ir leisti užvirti.
Vištą supjaustyti porcijiniais gabalėliais ir vėl atgal sumesti į verdantį buljoną.

Nedideliame kiekyje atvėsinto buljono išmaišyti kiaušinių trynius ir juos supilti į sriubą. Ją tuoj pat išjungti. Prieš tiekiant į stalą – į kiekvieną pašildytą  lėkštę sudėti po vištos gabalėlį, apibarstyti juos smulkiai sukapotomis mėtomis ir baziliku ir užpilti sriuba.

7 receptas – vegetariška  Čichirtma sriuba su svogūnais
Produktai

Šiam  vegetariškam Čichirtma sriubos variantui  su svogūnais jums prireiks

300 g svogūnų
50 g sviesto
1 valgomojo šaukšto miltų
2—3 kiaušinių
vyno acto
juodųjų pipirų
cinamono
citrinos rūgšties
1,5 litro vandens
žalumynų
druskos- pagal skonį

Gaminimo eiga

Svogūnus nulupti ir snulkiai sukapoti arba sumalti su mėsmale. Sudėti juos į puodą ir patroškinti su 50 g sviesto-kol švelniai paraus.
Po to svogūnus užpilti verdančiu vandeniu, sudėti kalendros lapelius ir šiek tiek pavirti. Po 5-10 minučių suberti į svogūnus miltus ir užpilti nedideliu kiekiu sultinio ir šlakeliu vyno acto.Ten pat suberti maltus cinamoną, juoduosius pipirus ir dar pavirti apie 15 minučių.

Sriubai baigiant virti, nukelti ją nuo ugnies, ištraukti žalumynus ir užtaisyti nedideliame sultinio kiekyje praskiestais kiaušiniais.

Prieš tiekiant į stalą į kiekvieną lėkštę įberti smulkiai sukapotų žalumynų, pridėti po gabalėlį sviesto ir užpilti sriuba. Jeigu mėgstate- sriubą galima pagardinti ir citrinos rūgštimi ar jos sultimis.

8 receptas – vegetariška Čichirtma sriuba supomidorais 
Produktai

Šiam  vegetariškam Čichirtma sriubos variantui  su pomidorais  jums prireiks

4 svogūnų
800 g pomidorų
70 g sviesto
2-3 kiaušinių
1 valgomojo šaukšto miltų
1,5 litro vandens
šviežių petražolių
šviežios kalendros
druskos- pagal skonį

Gaminimo eiga

Svogūnus nulupti, smulkiai sukapoti ir sudėti į puodą. Ten pat sudėti 30 g sviesto ir viską gerai patroškinti. Baigiant troškinti- suberit ant viršaus miltus, pridėti dar 20 g sviesto ir troškinti dar 10-15 minučių.Baigiant troškintis, į sriubą sudėti elektrinėje trintuvėje pertrintus pomidorus, pridėti dar 20 g sviesto ir dar patroškinti 10-15 minučių. Gautą masę užpilti karštu vandeniu ir dar leisti pavirti apie 20 minučių.  Kai pomidorai apvirs, į sriubą sudėti smulkiai supjaustytus žalumynus, prieskonius, sumažinti ugnį ir dar pavirti apie 5 minutes. Į verdančią sriubą lėta maišant įleisti suplaktus kiaušinius. Kai tik kiaušinius pradės traukti, – tuoj pat išjungti ugnį ir nukelti puodą nuo viryklės.

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *