Advocaat likeris

Advocaat likeris

Advocaat likeris

Advocaat –  yra tirštas  kreminis brendžio likeris su cukrumi ir kiaušiniais likeris. Jis yra labai panašus kiaušinių likerį ( pastarojo sudėtyje yra pienas arba grietinėle, cukrus ir kiaušiniais. Likeris yra gana stiprus-  Apie 14-20% ABV stiprumo. Panašūs likeriai yra meskikietiškas  Rompope of Mexico, kolumbietiškas  Sabajón of Colombia.

Advocaat likerį gamina olandai-   Bols, DeKuyper ir Verpoorten.

Šis likeris buvo pradėtas gaminti apie 1800 metus. Jo pavadinimas kilo dėl sudėtyje esančių kiaušinių. Buvo laikoma, kad šis likeris gerai sudrėkina gerklę ir dėl to yra naudingas daug viešumoje kalbantiems asmenims, ypač advokatams.

Advokatą labiausiai mėgsta olandai, belgai, vokiečiai ir austrai.

Neretai šis likeris patiekiamas kaip desertas ir valgomas su mažyčiu šaukšteliu arba tiesiog užliejamas ant vaflių, ledų ar kitų desertų.

Advokatas tradiciškai patiekiamas plačioje taurėje, ant viršaus gali būti apibarstytas kakavos milteliais. Įprastai geriamas kaip aperityvas prieš valgį arba kaip digestyvas po valgio.

Advokato reikia ir populiariems kokteiliams paruošti, ypač dažnai jo dedama į Kalėdinius kokteilius. Populiariausi kokteiliai su šiuo likeriu yra Snowball ( sudėtyje yra advokatas, gazuotas limonadas ir kartais laimų sultys ), taip pat romo kokteilis Fluffy duck. Italai šį likerį naudoja kitam populiariam kokteiliui- Bombardino. Jis ruošiamas iš advokato, brendžio ir plaktos grietinėlės. Tai mėgstamas Alpių slidinėtojų gėrimas.

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *