Agurkai pomidorų sultyse

Augrkai pomidoru sultyse

Agurkai pomidorų sultyse – tikrai skanu 

Pomidorų sultyse marinuoti agurkėliai – tikrai skanus ir ne tiek dažnai naudojamas receptas. Su jais reikia šiek tiek pasiterlioti, – tačiau rezultatas yra tikrai vertas jūsų triūso.

Išeiga

10 porcijų

Produktai

Šiems aštriems marinuotiems agurkėliams paruošti jums prireiks

10 kg agurkų
5 kg pomidorų
Česnako
Lauro lapelių
Serbentų ir vyšnių lapų
Krienų šaknų
Aštrių raudonųjų pipirų
Krapų
Acto

Druskos- 2 nubrauktų valgomųjų šaukštų 1 litrui pomidorų

Prieskonių kiekis 1 litriniam stiklainiukui

3 česnako skiltelės
3 lauro lapeliai
2 serbentų lapai
2 vyšnių lapai
krienai- gabalėlis
aštrūs raudonieji pipirai- plonytis ankšties griežinėlis
5-6 juodieji pipirai
4-5 krapų šakelės

Gaminimo eiga

Sunokusius pomidorus gerai nuplauti ir sutraiškyti. Gautą skystį nukošti per sietelį ir supilti į emaliuotą puodą. Vienam litrui pomidorų tyrės imama 2 nubraukti valgomieji šaukštai druskos. Pomidorus užvirinti ir viską pavirinti apie 1 valandą laiką ant mažos ugnies. Putų graibyti nereikia.

Prieskonius nuplauti po tekančiu vandeniu ir palikti kad nuvarvėtų.

Agurkus gerai nuplauti, nupjauti galus ir palikti 3 valandom šaltame vandenyje. Po to ištraukti juos iš vandens ir sudėlioti į stiklainėlius kartu su prieskoniais.

Išvirusiems pomidorams leisti šiek tiek atvėsti ( kad nesusproginėtų stiklainiai) ir užpilti jais agurkus. Viską sterilizuoti : 1 litro talpos stiklainėlius – 5-7 minutes, 3 litrų talpos stiklainėlius -15-20 minučių. Likus vienai minutei iki sterilizacijos pabaigos į kiekvieną stiklainiuką pridėti po 1 arbatinį šaukštelį acto esencijos.

Skanaus!

Agurkai pomidorų sultyse – aštru, bet skanu

Šis receptas tikrai patiks aštrių patiekalų mėgėjams. Šiuose agurkėliuose daug česnako ir aštraus pomidorų padažo. Puikiai tinka prie keptos mėsos patiekalų ir šašlyko. Jeigu jų pridėsite į sriubą- taip pat gausite neblogą šiupinį.

Išeiga

7-8 pusės litro talpos stiklainiukai

Produktai

Šiems aštriems marinuotiems agurkėliams paruošti jums prireiks

5 kg agurkų
600 ml aštraus pomidorų padažo
1 stiklinės aliejaus
2 valgomųjų šaukštų su (kaupu ) druskos
10-12 česnako skiltelių
1 stiklinės 9 procentų acto

Gaminimo eiga

Agurkus nuplauti ir nupjaustyti galiukus. Po to supjaustyti riekelėmis. Supjaustytus agurkus glaudžiai sudėti į švarius ir sausus 0,5 l talpos stiklainėlius.Česnakus smulkiai sukapoti ir suberti ant agurkų. Emaliuotame puode užkaitinti 600 ml aštraus pomidorų padažo. Kai padažas užvirs, į jį sudėti 1 stiklinę aliejaus, 1 stiklinę cukraus ir du šaukštus druskos. Pakaitini ant mažos ugnies,kad cukrus ištirptų. Kai susidaro burbuliukai- supilti actą ir palaukti kol viskas gerai užvirs. Karštą pomidorų padažą pilti ant agurkų ir tuoj pat užsukti. Stiklainius tuoj pat apversti ir uždengti rankšluosčiu. Atvėsusiems agurkams leisti pastovėti aukštyn kojom vieną dieną ir tada dėti į lentyną.

Skanaus!

Agurkai pomidorų padaže – švelnesnis receptas 

Su šiais agurkėliais ilgai nesiterliosite. Jokio kaitinimo. Tiesiog užvirinkite agurkus su pomidorų padažu, sukrėskite juos į stiklainėlius ir užsukite.

Išeiga

10 porcijų

Produktai

Šiems  marinuotiems agurkėliams paruošti jums prireiks

5 kilogramų agurkų
200 gramų cukraus
300 gramų česnakų
200 gramų acto
500 gramų pomidorų padažo
2 valgomųjų šaukštų druskos
200 gramų aliejaus

Gaminimo eiga

Agurkus  nuplauti, nupjaustyti galiukus ir  sudėti į emaliuotą į dubenį. Ant viršaus užpilti  aliejaus, acto ir pomidorų padažo. Ten pat sudėti cukrų  ir druską. Viską užvirinti ir pavirinti apie 5 minutes. Yada į padažą sudėti smulkiai sukapotą česnaką ir dar pavirinti apie 2-3 minutes. Karštus agurkus krėsti į paruoštus stiklainiukus ir tuoj pat užsukti. Užsuktus stiklainiukus apversti ir uždengti- kad atvėstų.
Nuo užvirinimo pradžios virinkite 5 min., tada įdekite supjaustytą česnaką ir dar pavirinkite 2-3 min.

Skanaus!

Agurkų gabalėliai pomidorų padaže – greitas receptas 

Šių agurkėlių padažas man kažkuo primena kinietiškus patiekalus.Su šiais agurkėliais  labai ilgai nežaisite, o rezultatas gaunasi tikrai neblogas.  Todėl manau, jog šis receptas tikrai vertas jūsų dėmesio.

Išeiga

10 porcijų

Produktai

Šiems  marinuotiems agurkėliams paruošti jums prireiks

5 kg agurkų,
0,5 l  mėgstamo pomidorų padažo
1 stiklinės  stalo acto
1 stiklinės cukraus
2 valgomųjų šaukštų druskos
1 stiklinės aliejaus
1 didelės česnako galvutės

Gaminimo eiga

Agurkus nuplauti ir  supjaustyti riekelėmis. Jeigu agurkai didesni- pjaustyti maždaug kąsnio dydžio gabalėliais. kurie per dideli prieš tai perpjauti per pusę.Nuplautus agurkus krauti į puodą ir visus kitus produktus supilti ant viršaus. Kai  padažas užvirs, viską pavirti maždaug  5 minutes, sudėti smulkintą česnaką ir dar 3 minutes pavirti,kol agurkai pradės keisti spalvą. Ilgiau kaip 10 minučių virti nereikėtų, nes agurkai gausis pernelyg minkšti.  Sukrėsti mišrainę į stiklainius ir sandariai uždaryti.

Skanaus!

Agurkai pomidorų sultyse su aštriaisiais pipirais -skanus receptas 

Šiuos agurkėlius drąsiai galite tiekti prie mėsos patiekalų. Ypač prie šašlyko ar keptos mėsos. Traškūs agurkėliai ir aštrus pomidorų padažas- tiesiog du viename. Dėl tokio rezultato verta pasistengti.

Išeiga

10 porcijų

Produktai

Šiems  marinuotiems agurkėliams paruošti jums prireiks

5 kg agurkų,

2 kg pomidorų
1 česnako galvutės
4 saldžiųjų pipirų
1 aštriojo pipiro
1 stiklinės cukraus
1 stiklinės acto
1/3 stiklinės aliejaus
3 arbatinių šaukštelių druskos

Gaminimo eiga

Agurkus nuplauti ir  supjaustyti riekelėmis. Jeigu agurkai didesni- pjaustyti maždaug kąsnio dydžio gabalėliais. kurie per dideli prieš tai perpjauti per pusč. Pomidorus, česnaką ir pipirus sumalti su mėsmale. Juos sudėti į puodą, ant tos košės supilti actą, aliejų ir druską ir užvirinti. Padažą pavirinti 15 minučių. Po to į karštą padažą sudėti agurkų griežinėlius ir dar pavirinti 5 minutes.Karštą padažą sukrėsti į sterilizuotus stiklainius ir užsukti. Stiklainius apversti aukštyn kojom, uždengti ir palikti, kad atvėstų. Sekančią dieną nešti į sandėliuką.

Skanaus!

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *