Bellini – kokteilis

Bellini -vaisių skonio kokteilis su šampanu 

Šis kokteilis ( kad ir kaip bebūtų keista) neturi nieko bendro nei su muzika, nei su garsiuoju italų kompozitoriumi. Šio klasikinio kokteilio autorius Giuseppe Cipriani jį sukūrė tarp  1934 ir 1948 metų. Jis buvo garsaus Venecijoje esančio baro  Harry’s Bar įkūrėjas. Gėrimo pavadinimą jam XV pašnibždėjo italų dailininko Giovanni Bellini šedevras .  Dailininko paveiksle nupiešto šventojo toga jam priminė naujai sukurto rožinio kokteilio spalvą.

Nepaisant keistos šios kokteilio spalvos, jį pamėgo visi tuometiniai baro lankytojai. Prie kokteilio išpopuliarėjimo prisidėjo ir tai, kad jį mėgo bent 3 tame bare lankytis mėgstantys amerikiečių rašytojai -Ernest Hemingway, Sinclair Lewis ir  Orson Welles. Kokteilis netruko tapti mados naujiena ir Niujorke. Tuo pasirūpino prancūzų tiekėjai, specialiai šiam kokteilių iš Europos plukdę kriaušių tyrę.

Belinio kokteilis yra įtrauktas į IBA kokteilių sąrašą. Klasikinis šio koketilio variantas yra ruošiamas iš sauso itališko putojančio vyno Prosecco ir baltųjjų persikų tyrelės. Italai mėgsta persikus marinuoti putojančiame vyne. Originaliausiam kokteilio recepte Bellini kokteilis buvo ruošiamas pridedant į gėrimą  aviečių arba vyšnių sulčių.

Kadangi kokteilio sudedamųjų dalių sunku nusipirkti iš įprastinių tiekėjų, atsirado daug  kokteilio variantų. Populiariausiasi šiai dienai yra Belini kokteilis su kriaušėmis.

Jeigu kriaušių tyrelę šiame kokteilyje pakeisite mandarinų sultimis- gausite kokteilį Puccini. Jeigu kriaušių tyrelę pakeisite braškių tyrele- gausite kokteilį Rossini.O jeigu ją nutarsite keisti granatų sultimis – gausite kokteilį Tintoretto.

Šai dienai Cipriani šeima laiko kokteilio gamybos monopolį ir pardavinėja specialiai šiam kokteiliui sukurtą kokteilių bazę.

Kiti putojantys vynai galib būti naudojami vietoje itališkųjų. Tačiau patys italai nerekomenduoja kokteiliui naudoti šampano. Jis tiesiog užgožia švelnų vaisių skonį.

Nealkoholiniam kokteilio variantui yra patariama rinktis gazuotas sultis arba gazuotą  selterį.

Išeiga

1 porcija

Produktai

Šiam  persikiniam Belinio  kokteiliui paruošti jums prireiks

15 ml šalto putojančio vyno  arba šampano
60 ml persikų nektaro
15 ml šviežiai spaustų citrinų sulčių

Gaminimo eiga

Vaisių sultis supilkite į atšaldytą šampano taurę ir gerai jas išmaišykite. Po to taurę beveik iki viršaus pripildykite vynu arba šampanu. Švelniai išmaišykite. Jūsų gėrimas paruoštas.

Mėgaukitės atsakingai!

2 receptas – Bellini su mango sultimis 

Tai elegantiškas, nestiprus ir putojantis vyno kokteilis su vaisių sultimis. Puikia tinka pokyliams ir jaunimo vakarėliams.

Išeiga

1 porcija

Produktai

Šiam  Belinio  kokteiliui  su mangais paruošti jums prireiks

30 ml  mango sulčių
10 ml mango likerio
5 ml šviežių laimo sulčių
15 ml šampano ar kito putojančio vyno.

Gaminimo eiga

Į šeikerį supilti kokteilio komponentus ir gerai pakratyti apie 20 sekundžių. Po to išpilstyti į atšaldytas aukštas šampano taures ( flute).

Mėgaukitės atsakingai!

 

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *