Burokėlių gira

Burokėlių gira – naminis receptas

Regis , ką dar galime išmąstyti iš burokėlių, jeigu ne salotas ir barščius? Pasirodo, jog iš burokėlių galima užraugti visai neblogą girą. O į ją dar ir mielių dėti nereikia. Cukraus burokėliuose yra tiek daug, jog gira išrūgs ir be jokių mielių. Tik nepamirškite į ją įdėti juodos duonos riekelės.

Išeiga

6 porcijos

Produktai

Šiai burokėlių girai paruošti jums prireiks

1 didelio buroko
1 sudžiūvusios juodos duonos riekės
4 valgomųjų šaukštų cukraus
2 litrų vandens

Gaminimo eiga

Buroko šaknį gerai nuplaukite, nulupkite ir sutarkuokite stambia tarka. Jeigu tingite terliotis su tarka, ar neturite laiko- tiesiog supjaustykite kubeliais. Sudėkite burokėlius į 3 litrų stiklainį ir užpilkite verdančiu vandeniu. Į tą skystį įmeskite duonos plutą ir galiausiai ištirpinkite cukrų. Stiklainį apriškite marle ir pastatykite šilton tamsion vieton 3 dienoms. Po 3 dienų viską nukoškite ir perpilkite į butelius. Po to neškite  šaltan rūsin ar statytkite į šaldytuvą. Bandykite ragauti po dienos ar  dviejų. Tokią girą geriausia ne gerti, o ja gardinti sriubas.

Skanaus!

Burokėlių gira – klasikinis receptas

Senoviškas burokėlių giros receptas. Ši gira taip pat buvo naudojama barščiams ar šaltienai pagardinti, nes nėra tokia saldi. Tačiau ji puikiai tinka ir nuo pagirių.

Išeiga

6 porcijos

Produktai

Šiai nesaldžiai burokėlių girai paruošti jums prireiks

1 kg burokėlių
1 sudžiūvusios juodos duonos riekės
3  litrų vandens ( gali būti ir daugiau- priklausomai nuo to, kokio stiprumo giros jūs norite)

Gaminimo eiga

Buroko šaknį gerai nuplaukite, nulupkite ir sutarkuokite stambia tarka. Jeigu tingite terliotis su tarka, ar neturite laiko- tiesiog supjaustykite kubeliais. Sudėkite burokėlius į didelį emaliuotą puodą ir užpilkite verdančiu vandeniu. Į tą skystį įmeskite duonos plutą. Puodą uždenkite marle arba drobule ir pastatykite šilton tamsion vieton 2- 3 dienoms. Nepamirškite vis kas kart pamaišyti. Kai gira taps malonios spalvos ir pakankamai skani- ją reikia nukošti ir išpildtyti į butelius. Butelius sandariai užkimškite ir  neškite  į šaltą rūsį ar statytkite į šaldytuvą. Tokią girą geriausia naudoti verdant sriubas. Galima ja gardinti ir salotas- nereiks acto. Prieš vartojant ją reikia pasaldinti ir pasūdyti pagal savo skonį.

Skanaus!

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *