Česnakinis sviestas

Česnakinis sviestas – klasikinis receptas

Česnakinis sviestas yra tas pats žaliasis sviestas, tik į jį dar pridėta česnako. Man asmeniškai jis skaniausias kai yra patiekamas prie gero jautienos didekepsnio ( steiko). Jį paruošite labai nesunkiai. Viskas ko jums prireiks – šiek tiek žalumynų, sviesto ir 3 česnako skiltelių.. Česnakinis sviestas yra ypatingai naudingas žiemos metu,  todėl mes jį mėgstame tepti ir ant duonos, valgyti su karštomis bulvėmis arba šaltos mėsos patiekalais. Jį drąsiai galite dėti  į zrazus ir Kijevo kotletus. Jie tada gausis labai kvapnūs, skanūs ir sultingi. Bet koks patiekalas su česnakiniu sviestu tikrai neliks  nepastebėtas ar neįvertintas.

Išeiga

4-6 porcijos

Produktai

Šiam česnakiniam sviestui paruošti jums prireiks:

100 g sviesto
50 g smulkiai kapotų žalumynų ( krapų, petražolių)
3 česnako skiltelių
Druskos pagal skonį
30 g smulkiai sukapotos svogūno galvutės

Gaminimo eiga

Šviežius žalumynus perrinkti, gerai nuplauti po tekančiu vandeniu ir nuplikyti- kad jie suminkštėtų. Jeigu žalumynų nenuplikysite – jie bus kieti ir sviestas velsis gerklėje. Po to nuplikytus žalumynus labai smulkiai sukapoti. Svogūnus ir česnaką smulkiai sukapoto. Jeigu norite, kad svogūnai ir česnakai negraužtų skrandižio- juos taip pat nuplikykite. Sviestą reikia atšildyti iki kambario temperatūros ir rankiniu plaktuvu arba elektrine trintuve sutrinti iki vientisos masės. Po to trintuvės ar plaktuvo greitį sumažinkite ir sudėkite reikalingus produktus. Pirmiausia dedami smulkiai sukapoti žalumynai, o po to smulkinti svogūnai su česnaku. Gatavą sviestą supjaustykite piršto dydžio porcijomis ir kiekvieną iš jų suvynioti į polietileną arba celofaną. Prieš tiekiant į stalą, kiekvieną tokį ,, pirštelį“ supjaustyti gabalėliais.

Česnakinis sviestas yra skaniausias kai yra uždedamas ant jautienos didkepsnio. Tačiau žiemos vakarą, ypač kai siautėja gripas,  jį galima tepti ir ant batono skrebučių ir  šviežios duonelės. Vaišinkite juo svečius, arba  tiesiog gardžiuokitės patys. Šiuo sviestu taip pat galima įdaryti kiaušinius, valgyti su karštomis bulvėmis ir panašiai. Man asmeniškai patinka jį  tepti ant grilyje keptų daržovių.

Skanaus!

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *