Elenos širšių medus

1 receptas – Elenos širšių medus

Liaudyje populiarus širšių medaus receptas. Kas tas širšių medus? Nagi kondensuotas pienas su spiritu. Tai toks desertas, kurį reikia valgyti kaip kremą. Patiekalas labai apgaulingas, tačiau labai gardus. Paragauji porą šaukštų ir norisi dainuoti. Širšių medus Lietuvoje paplito  aštuntajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje. Jį gamindavo ( ir tebegamina) per krikštynas, vestuves  bei didesnius jaunimo susibūrimus. Šį desertą galima gan ilgai laikyti šaldytuve. Jis puikiausiai stovi bent kelis mėnesius. Tinka prie kavos, sausainėlių.

Išeiga

4 porcijos

Produktai

5 valgomųjų šaukštų cukraus pudros
Saujelė graikiškų riešutų ( nebūtinai)
Saujelė aguonų
5 dideli kiaušiniai
1 kondensuoto pieno indelis
100 ml medicininio spirito

Gaminimo eiga

Kiaušinius mikseriu gerai išplakti kartu su cukraus pudra.Toliau plakant įmaišyti kondensuotą pieną, o paskui lėtai, porcijomis supilti po šlakelį spiritą.

2 receptas – Teisingas širšių medus

Tai pats teisingiausias širšių medaus receptas. Būtent toks, koks klajojo iš lūpų į lūpas. Mėgaukitės juo atsakingai, nes jis yra tikrai labai stiprus.

Išeiga

Iš nurodytų produktų kiekio išeis apie 500 ml širšių medaus.

Produktai

Šiam teisingam širšių medui paruošti jums prireiks

4 kiaušinių trynių
1 stiklinės (250 ml) cukraus pudros. Tokioje stiklinėje telpa nuo 125 g iki 150 g cukraus pudros. Jeigu kiaušiniai didesni- cukraus pudros reikia iki 200 g.
1 indelio saldaus kondensuoto pieno- žiūrėkite ant etiketės, kad kondensuoto pieno indelyje nebūtų jokių priedų- tik pienas ir cukrus
100 ml medicininio spirito (96%)
Prieskonių pagal skonį ir pomėgius  – aguonų, smulkintų riešutų, razinų, tirpios kavos, prieskonių

Gaminimo eiga

Desertui geriausia tinka kaimiški kiaušiniai. Tada jis gaunasi gražesnės spalvos.

Į kiaušinių trynius reikia suberti maždaug pusę cukraus pudros ir su plaktuvu plakti tol masė taps tiršta ir puri.
Kai gausite purią masę, ramiai galima suberti likusią cukraus pudros dalį. Po to pradedamas pilti kondensuotas pienas. Jį reikia pilti lėtai ir plakant toliau. Plakama tol, kol gaunate grietinės tirštumo tešlą. Tada plona srovele- kuo ploniau, -tuo geriau pradėkite pilti spiritą. Jį reikia pilti labai lėtai, vos ne lašais ir nenustoti plakti. Jeigu supilsite pernelyg dau iš karto- masė suskystės arba susitrauks. Kai supilsite visą spiritą- masę dar reiktų kažkiek paplakti, kad ji gautųsi  glotni ir vientisa.

Pagal skonį galite įmaišyti ir priedus.

Dažniausiai į širšių medų yra dedamos razinos, smulkinti riešutai ar aguonos. Tačiau razinos yra labai pavojingas priedas. Jos sugeria labai daug alkoholio ir todėl labai svaigina. Todėl liaudyje yra vadinamos ,,širšės geluoniais“. Kai baigsite plakti- supilkite širšių medų į stiklainėlį, labai sandariai uždarykite ir pastatykite į šaldytuvą. Jeigu jis gavosi skystokas- šaldytuve stovėdamas tikrai sutirštės.

Kai širšių medų ištrauksite iš šaldytuvo- leiskite jam atšilti kambario temeperatūroje bent 24 valandas.

Skanaus:)

Šaltinis

Draugių užrašai

 

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *