Ėriuko kepsnys su šparagais

Ėriuko kepsnys su šparagais

Tai kepsnys dvelkiantis klasika. Ėriuko šonkauliukai yra stipraus, tačiau švelnaus skonio. O šparagai su ghi sviestu juos švelniai atsveria.  Tradiciškai ėriuko kepsnys Europoje ir Amerikoje yra dedamas ant Velykų stalo.

Išeiga

1 porcija

Produktai

Šiam ėriuko kepsniui su šparagais  paruošti jums prireiks:

800g ėriukio šonkauliukų su mėsa
2 valgomųjų šaukštų sviesto šparagams, kad nesudegtų. Skaniausias čia  būtą nukoštas sviestas arba ghi sviestas.
2 ryšulėliai žalių šparagų
100g nukošto sviesto
1 citrinžolė. Ją reikia perpjauti  išilgai į 4 dalis
4 laurlo lapelių – vidutinio dydžio
150 g smulkintų džiuvėsėlių trupinių
30 g šviežių petražolių
15 g šviežių levandų
15 g šviežių čiobrelių
15 g šviežių raudonėlių
2 valgomųjų šaukštų sviesto
35 g neriebaus majonezo
Prieskonių: druskos,  maltų juodųjų pipirų pagal skonį

Gaminimo eiga

Šparagus nuplauti, nusausinti, susukti į kepimo popierių ir surišti. Į tirpintą sviestame sudėti lauro lapus, citrinžolę ir įstatyti šparagus. Šparagus reikia troškinti ant labai mažos ugnies apie 1 arba 1,5 valandos. Troškinamus šparagus vis reikia palaistyti sviestu iš viršaus- nuo apačios.  Šparagų apačia turi būti lengvai apskrudusi, o viršūnėlė  žalia.

Kai ištrauksite mėsą iš šaldytuvo, ją reikia atšildyti iki kambario temperatūros bent gerą pusvalandį. Ėriuko gabalėlius pasūdyti ir pabarstyti  pipirais iš abiejų pusių. Kad šonkauliukai būtų ypač sultingi, juos pirmiausia reikia apkepti ant labai stiprios ugnies. Juos reikia kepti ant labai įkaintto aliejaus ir filtruoto sviesto mišinio. Mėsos gabalėlius reikia kepti po 1 minutę iš abiejų pusių. Mėsa gausis skanesnė, jei iš pradžių kepsite nuo odos pusės. Apkeptos mėsos gabalėlius suvynioti į foliją ir dėti į vidutinio karštumo ( iki 180 laipsnių įkaitintą orkaitę) ir kepti pusantros valandos (90 minučių). Kad šis ėriuko kepsnys su šparagais būtų  sultingesnis ir minkštesnis, jo iš karto neištraukite ir  dar palaikykite  folijoje bent 15 minučių.

Žaliojo sviesto paruošimas

Šviežias žoleles sukapoti smulkiais gabalėliais ir  elektrinėje trintuvėje sutrinti kartu su džiuvėsėliais ir 2 šaukštais sviesto. Toks sviestas tiks prie kepsnio ir baltos duonos skrebučių.

Skanaus:)

Šaltinis

Čiop Čiop

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *