Naminė gira

Namine duonos gira

Naminė gira – senas geras paprastas receptas  

Senai praėjo tie laikai, kai šviežios duonos giros galėjai nusipirkti bet kada ir bet kur. Šiandien girą perkame Maksimose arba raugiame namuose. Kito kelio kaip ir nėra. Jūsų dėmesiui- naminės duonos giros receptai.

Išeiga

10 porcijų

Produktai

Šiai naminei duonos girai  paruošti jums prireiks

1 kilogramo juodos duonos
3 stiklinių cukraus
30g mielių
20 vienetų razinų
8 litrų vandens

Gaminimo eiga

Duoną supjaustyti riekelėmis ir paskrudinti skardoje – kad padžiūtų. Į didelį emaliuotą puodą ( turi tilpti bent 10 l-  sakyčiau, kad tokį puodą jau reiktų vadinti reiktų katilu) sudėti duonos džiūvėsėlius ir užpilti karštu virintu vandeniu.
Kai praeis bent 3-4 valandos, šį skysti perkošti per sietelį ( koštuvą) ir skystį perpilti į kitą indą. Tada sudėti cukrų ir drungname vandenyje su 2 šaukšteliais cukraus sumaišytas mieles. Puodą uždengti marle ir palikti ramybėje bent 12 valandų.( Geriausia tai daryti iš vakaro).

Sekantį ryta nugraibyti nuo paviršiaus putas ( juk mielės rūgsta). Paragaukite- jeigu jūsų skoniui trūksta saldumo- galite dar įdėti cukraus. Tačiau dažniausiai jo tikrai netrūksta. Girą supilstyti į didesnius butelius ( praktiškai tinka 2.5 litro plastikiniai bambaliai). Prieš pilant į butelį- į kiekvieną butelį sudėti po 8 razinas. Tada butelius užsukti ir statyti į šaldytuvą. Kas valandą- dvi vis apžiūrėti butelius ir po truputį atsukti, kad išeitų oras. Kai razinos pakyla ( o tai įvyksta per 8-12 valandų), gira jau gatava. Galima džiaugtis. Gira perrūgsta labai greitai. Todėl daug jos gaminti nepatartina.

Skanaus!

Džiovintos juodos duonos gira – klasikinis  receptas su razinomis ir mėtomis  

Tai pats tiksliausias receptas, kurį radau senoje  kulinarijos knygoje.

Išeiga

10 porcijų

Produktai

Šiai naminei duonos girai  paruošti jums prireiks

2 kilogramų juodos duonos
10 l vandens
30 g mielių
1 kg cukraus
50 g  razinų
1 -2 kerelių mėtų

Gaminimo eiga

Duoną supjaustyti riekelėmis ir paskrudinti skardoje – kad padžiūtų. Jeigu džiovinsite duoną įprastai- gira taip pat gausis, tačiau nebus tokios gražios spalvos, kaip gaminta iš apskrudusios duonos. Skrudintus džiūvėsėlius užplikyti verdančiu vandeniu ir uždengus dangčiu palaikyti 5-6 valandas.Paskiau skystymą reikia nusunkti- perkošti per drobulę arba tankų  sietelį į 10 l talpos indą. Papildomai įpilti virinto vandens, kad gautųsi 10 l skysčio ir į girą supilamas cukrus.Skystį atvėsinti iki 30 C ir tada supilti su cukrumi ištrintas mieles.

Atskirame puode išvirti mėtas, jas perkošti, atvėsinti ir supilti į girą.
Giros puodą reikia pridengti drobule ir pastatyti šiltai.Po 10-15 valandų,- kai visas giros paviršius apsitrauks rudomis putomis, kas reikia nugraibyti skylėtu samčiu ir girą supilstyti į butelius. Pilti iki kaklelio. Į kiekvieną butelį  įdėti po raziną. Kiekvieną butelį užkimšti virintu kamščiu ir užrišti špagatu. Po to nešti į rūsį ir paguldyti gulsčiai. Girą galima gerti po 24 valandų.

Skanaus!

Džiovintos juodos duonos gira – klasikinis  receptas su medumi 

Ši gira gaminama taip pat kaip ir anksčiau nurodytos, tik į ją dar dedama ir medaus. Skonis -žymiai geresnis, tačiau ji tikrai labai saldi.

Išeiga

10 porcijų

Produktai

Šiai naminei duonos girai  paruošti jums prireiks

2 kilogramų juodos duonos
700 g medaus
20 g mielių
500g cukraus
10 g  mėtų
10 litrų vandens

Gaminimo eiga

Gaminama visiškai taip pat kaip ir antroji gira. Medų dėti tuo metu, kai dedamas cukrus.

Skanaus!

Džiovintos juodos duonos gira –  receptas su medumi ir kvietiniais miltais

Ši gira gaminama taip pat kaip ir anksčiau nurodytos, tik į ją dar dedama ir medaus bei kvietinių miltų.

Išeiga

10 porcijų

Produktai

Duoną supjaustyti nedideliais gabaliukais ir padžiovinti orkaitėje. Po to duona yra pakaitinama ir užpilama verdančiu vandeniu. Viską uždengti ir paliekti, kad atauštų. Kai duonos sunka atauš, skystimą reikia nukošti. Į nukoštą skystį sudedamas medus, ir  po to  viskas gerai išmaišoma. Kai medus ištirpsta, reika sudėti su kvietiniais miltais ištrintas mieles. Puodą uždengti merle ir palikti šiltai kambary  12 valandų. Kitą diena girą jau galima pilstyti į butelius. Į kiekvieną butelį turi būti įdedama po 2 razinas. Butelius reikia gerai užkimšti ir  padedama vėsioje vietoje. Po dviejų dienų šią girą jau galima gerti.

Skanaus!

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *