Naminis rūgpienis

Naminis rugpienis

Naminis rūgpienis- klasikinis receptas

Tai naminis tiršto rūgpieno receptas. Jam prireiks pieno ir grietinės. Šį rūgpienį pasigaminsite per 6-10 valandų.

Išeiga

4 porcijos

Produktai

Šiam  naminiam rūgpieniui  paruošti jums prireiks:

4 stiklinių (1 litro)  pieno
2 valgomųjų šaukštų grietinės

Gaminimo eiga
1 būdas

Pieną reikia pasterizuoti +85°С arba užvirinti. Po to  indą įstatyti į kitą indą su šaltu vandeniu ir atvėsinti iki  +35-+40°С . Pieno nereikia niekur perpylinėti.

Jeigu turėjote rūgpienio likučių, tada sekančios porcijos gaminimui imama 0.5 stiklinės rūgpienio vienam litrui pieno. Jeigu rūgpienį gaminate patį pirmąjį kartą, tada imkite po 1/2 valgomojo šaukšto pirktinės  grietinės vienai stiklinei pieno.

Kai išmaišysite grietinę arba rūgpienį, išpilstykite jį į stiklainiukus ir pastatykite jį į tamsią vietą, kad išrūgtų. Geriausia rauginti, kai temperatūra yra  +35-+38°С. Tada rūgpienis surūgsta per 6-10 valandų.

2 būdas- be jokio terliojimosi

Pieną užvirinti ir palaukti, kol jis atvės iki 30-35°С. Tada į pieną sudėti rūgpienio raugą (2-3 arbatiniai rūgpienio šaukšteliai) arba grietinės (0.5 valgomojo šaukšto grietinės 1 stiklinei pieno). Viską gerai išmaišyti, išpilstyti į stiklainiukus, uždengti ir pastatyti rūgti į šiltą vietą. Taip paruoštas rūgpienis turėtų išrūgti per 18-20 valandų.

Rūgpienį šaldytuve galima saugoti ne ilgiau kaip 3 paras.

Toks naminis rūgpienis labai skanus su juoda duona ar juodos duonos džiūvėsėliais. Jį taip pat galima valgyti su karštomis bulvėmis, daryti iš jo šaltibarščius.  Kartais rūgpienis yra pagardinamas cukrumi. Bet mes jo dažniausiai nededame.

Skanaus!

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *