Rostbifas- jautienos kepsnys

Rostbifas- klasikinis jautienos kepsnys 

Rostbifas (pavadinimas kilęs iš angliškų žodžių roast — keptas ir beef — jautiena).  Tai angliškos virtuvės pasididžiavimas, seniausiai tapęs kulinarine klasika.Rostbifas tradiciškai yra gaminamas iš jautienos išpjovos ir gali būti kepamas keliais būdais. Senoviškiausias rotsbifo ruošimo būdas – visas kepsnys kepamas ant iešmo. Tačiau tokį rostbifą ragausite retai. Šis kepsnys nėra sultingas. Populiariausias rostbifo kepimo būdas yra kai mėsa yra troškinama. Prieš kepant, jautienos išpjovos gabalas visada yra apvyniojamas storu siūlu, kad kepsnys neprarastų svorio. Tada gatavas kepsnys gaunasi kaip cilindras. Perpjautoje mėsoje gali matytis graži rožinės spalvos vidurinė dalis ( ji būna mažiausiai iškepusi) ir viršuje gražiai iškepusios mėsos sluoksnis- jeigu mėsa buvo kepta su griliumi. Jeigu rostbifą troškinate- visas kepsnys bus vienodos spalvos.  Svarbiausia šio kepsnio ypatybė- jis visada yra kepamas iš jautienos išpjovos. Jokia kita mėsa šiam kepsnui netinka.

Rostbifą galima valgyti ir karštą ir šaltą. Kiekvienos šalies virtuvėje prie tokio kepsnio įprasta patiekti skirtingus garnyrus.Dažniausiai šaltas kepsnys yra patiekiamas su žaliaisiais žirneliais, krienais arba garstyčiomis.

Į stalą rostbifas visada patiekiamas visas, nepjaustytas. Dažniausiai dedamas į gilų plokščią dubenį.

Išeiga

8 porcijos

Produktai

Šiam  rostbifui  paruošti jums prireiks:

3 kg jautienos išpjovos
1 litro vandens
Petražolių, salierų, svogūnų, morkų
Prieskonių: druskos, pipirų

Klasikinės daržovių proporcijos yra tokios

1 porcijai yra imama
155 g jautienos
5 g sviesto
4 g kitų riebalų
150 g priedų ( daržovių)
15 g krienų
50 g mėsos sulčių, pipirų, druskos

Gaminimo eiga

 

Jautienos išpjova ištrinama pipirais, prieskoniais ir druska. Aprišama storu siūlu. Tada didelėje keptuvėje įkaitinamas sviestas ar taukai ir mėsa iš visų pusių apskrudinama ant didelės ugnies kol gražiai pagels. Tada mėsa dedama į troškintuvę ( plonasienę), įpilamas vanduo, sudedmos stambiai supjaustytos daržovės  ir viskas apipilama riebalais, kuriuose kepė mėsa. Paliekama troškintis apie valandą laiko. Po valandos daržoves galima išimti. Jeigu daržovių neišimsite- jos tiesiog labai sudegs iki pat kepimo pabaigos. Kepsnį reikia prižiūrėti ir pastoviai laistyti. Priklausomai nuo to, kokio dydžio yra kepsnys, rostbifą gali tekti nuo 3 iki 4 valandų. Kai kepsnys yra gatavas- perpjautas yra gražios iškepusios arba vos vos rausvos spalvos.

Prieš patiekiant į stalą, sultis iš kepsnio nukošti per sietelį, sumaišyti su gabalėliu pašildyto sviesto ir užpilti ant kepsnio.

Paprastai rostbifas yra pjaustomas 1/2 cm storio gabalėliais ir užpilamas padažu. Prie jo Lietuvoje tradiciškai tiekiamos orkaitėje keptos arba virtos bulvės, taip pat troškinti žalieji žirneliai. Prancūzai mėgsta rostbifą valgyti su troškintomis šparaginėmis pupelėmis. Prie rostbifo visada patiekiama tarkuotų krienų ir/arba garstyčių. Kepsnį galima patiekti ir šaltą.

Skanaus!

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *