Skani orkaitėje kepta sprandinė- 6 išbandyti receptai

Jūsų dėmesiui- skani orkaitėje kepta sprandinė- 6 išbandyti receptai. Visus receptus išbandėme patys. Visi tikrai skanūs.

Sprandinė su daržovėmis- 1 klasikinis receptas 

Kepta sprandinė dažnokai puikuojasi ant šeimos stalo. Pateikiame jums keletą šio patiekalo receptų.

Išeiga

1 porcija

Produktai

1 šios keptos kiaulienos sprandinės porcijai paruošti jums prireiks

110 g kiaulienos
3 g kiaulės taukų
10 g prieskoninių daržvių
100-150 g priedų
Prieskonių: maltų juodųjų pipirų, drusks

Gaminimo eiga

Iš mėsos išimami kaulai.Sprandinė apibarstma druska, pipirais, susukama į vyniotinį ir galiausiai aprišama siūlu.Paruoštą vyniotinį apkepti ant keptuvėje ant taukų, kol gražiai pagels arba tiesiog dėti į orkaitę. Pusiau apkepusią mėsą reikia apibarstyti pjaustytais svogūnais, morkomis ir petražolėmis ir kepti orkaitėje vis aplaistant susidariusiais riebalais, kol mėsa galutinai iškeps. Iškeptą mėsą galima pjaustyti gabalėliais ir patiekiama su virtomis bulvėmis, troškintais kopūstais, ankštinių daržovių tyre, virtomis ankštinėmis daržovėmis, žaliaisiais žirneliais.Mėsa paprastai yra užpilama mėsos sultimis.

Keptą kiaulieną taip pat galima patiekti su raugintais arba marinuotais agurkais, kopūstais, marinuotais burokėliais, kopūstų salotomis arba paprastomis salotomis.

Skanaus!

Orkaitėje kepta sprandinė su bulvėmis- 2 receptas 

Puikus sekmadieninių pietų receptas. Šitaip iškepta sprandinė yra tikrai labai skani. Pabandykite.

Išeiga

4 porcijos

Produktai

Šiai keptai kiaulienos sprandinei su bulvėmis  paruošti jums prireiks

800 g kiaulienos
50 g kiaulės taukų
80 g svogūnų
10 g kmynų
800 g bulvių

Gaminimo eiga

Mėsą nuplauti ir išpjaustyti kaulus. Po to nusausinti, pabarstyti druska ir miltais. Mėsą dėti į įkaitintus riebalus ir apkepinti iš visų pusių, kad ji būtų gražiai auksinės spalvos. Po to dėti ją į gilią skardą ir ant jos užpilti nuo kepimo likusius taukus. Pabarstyti pjaustyt svogūno žiedais, apibarstyti kmynais. Į skardą taip pat įpilti 3-4 šaukštus vandens ir kepti vidutinio karštumo orkaitėje. Kepant vis palaistyti susidariusiomis sultimis ir nepamiršti pripilti dar vandens, kai jis nugaruos.

Nedideles bulves nuskusti ir nuplauti. kai mėsa bus pusiau iškepusi, šalia jos sudėlioti prieskoniais ir stambia druska pabarstytas bulves ( mums skaniausia rozmarinai ir čiobreliai sumaišyti lygiomis dalimis). Kad bulvės greičiau iškeptų- jas galima perpjauti pusiau.

Iškepusią sprandinę galima tiekti visą plokščiame dubenyje, o šalia išdėlioti keptas bulvės.Nepamirškite mėsos apipilti padažu ir keptais svogūnų žiedais.

Prie tokios sprandinės labai skanu rauginti kopūstai arba raudongūžių kopūstų salotos.

Skanaus!

Orkaitėje kepta sprandinė su juodosiomis slyvomis – 3 receptas 

Puikus sekmadieninių pietų receptas. Šitaip iškepta sprandinė yra tikrai labai skani. Pabandykite.

Išeiga

4 porcijos

Produktai

Šiai keptai kiaulienos sprandinei su juodosiomis slyvomis paruošti jums prireiks

800 g kiaulienos
40 g kiaulės taukų
100-150 g džiovintų juodųjų slyvų
10 g miltų
Druskos

Gaminimo eiga

Mėsą nuplauti ir išpjaustyti kaulus. Po to nusausinti, pabarstyti druska ir miltais. Po to mėsos gabalą dėti į įkaitintus riebalus ir apkepinti iš visų pusių, kad jis taptų gražiai auksinės spalvos. Apkepusį mėsos gabalą dėti  į gilią skardą ir ant jo užpilti nuo kepimo likusius taukus. Į skardą taip pat įpilti 3-4 šaukštus vandens ir kepti vidutinio karštumo orkaitėje. Kepant vis palaistyti susidariusiomis sultimis ir nepamiršti pripilti dar vandens, kai jis nugaruoja.

Kai mėsa bus pusiau iškepusi, nuplauti džiovintas slyvas ir jas sudėti į skardą. Vis palaistyti. Kol mėsa kepa, slyvos nuo vandens išbrinks.

Iškepusią sprandinę supjaustyti gabalais ir patiekti  dubenyje.  Šalia keptos sprandinės  išdėlioti slyvas. Nepamirškite mėsos apipilti padažu.

Prie tokios sprandinės labai skanu  raudongūžių kopūstų salotos su vynu.

Skanaus!

Orkaitėje kepta sprandinė marinuota meduje – 4 receptas 

Skanus meduje marinuotos sprandinės patiekalas. Sprandinę reikės marinuoti 2 dienas. Tačiau gautas rezultatas tikrai nudžiugins.

Išeiga

8 porcijos

Produktai

Šiai  meduje marinuotai keptai kiaulienos sprandinei  paruošti jums prireiks

1,5-2 kg kiaulienos sprandinės
5 -6 česnako skiltelių
1 valgomojo šaukšto medaus
1 valgomojo šaukšto kmynų
6-7 valgomųjų šaukštų sojos padažo
6-7 valgomųjų šaukštų Vorčesterio padažo
1-2 valgomųjų šaukštų ketčupo
2,5 valgomojo šaukšto druskos

Gaminimo eiga

Dubenėlyje sumaišyti druską, medų, smulkiai kapotą česnaką ir  visus tris padažus. Viską gerai patrinti mediniu šaukštu, kol medus ištirps. Po to gautu padažu ištrinti visą sprandinę ir ją apibarstyti kmynais ir česnako gabalėliais. Viską gražiai sudėti į gilų puodą, užpilti padažo likučiais, uždengti dangčiu ir statyti į šaldytuvą 1-2 dienoms.

Prieš kepant sudėti mėsą į kepimo rankovę ir ( jeigu mėgstate) – šalia sudėti nuskustas bulves. Bulvių pjaustyti nereikia. Kepti 200-210 laipsnių temperatūroje apie 1,5-2 valandas.

Skanaus!

Sausai marinuota orkaitėje kepta sprandinė  – 5 receptas 

Šitaip sausai kiaulienos sprandinę marinuojame 2-3 valandas. Nieko ypatingo čia daryti nereikia. Prieskonius renkamės pagal savo skonį- kaip kas mėgsta. Dažniausiai sausai marinuojame su Provanso žolelėmis. Tačiau jeigu jų po ranka neturime- galima ištrinti česnakine druska su cinamonu.Mėsą gausiai pabarstyti čiobreliais, rozmarinais ir kmynais. Visada barstome kapotais arba džiovintais česnakais.

Taip marinuotą sprandinę prieš marinuojant mes mirkome vandeniu praskiestose obuolių sultyse ( geriausias skiedimo santykis 1:1). Specialiai ieškoti naminių obuolių sulčių tam atvejui nereikia- tinka ir paprastos obuolių sultys iš pakelių. Sultyse reikėtų mėsą palaikyti bent 1 valandą, kad mėsa tikrai būtų minkšta.

Išeiga

8 porcijos

Produktai

Šiai  sausai  marinuotai kiaulienos sprandinei  paruošti jums prireiks

1,5-2 kg kiaulienos sprandinės
5 -8 česnako skiltelių
Prieskonių: cinamono, arba čiobrelių, kmynų ir rozmarino mišinio arba Provanso žolelių mišinio
Druskos, maltų juodųjų pipirų
1 litro obuolių sulčių ( tiks ir iš pakelio)

Gaminimo eiga

Sprandinę bent 1 valandą palaikyti vandeniu praskiestose obuolių sultyse. Ištrauktą mėsą nusausinti ar leisti nuvarvėti.

Po to smulkiai sukapoti česnako skilteles. Jomis įtrinti sprandinę. Mėsą gausiai ( tikrai gausiai- kad būtų padengta visa) apibarstyti sausais prieskoniais ir palikite kelioms valandoms. Kuo ilgiau marinuosis- tuo skanesnis kepsnys gausis. Mums skaniausia kai pastovi per naktį. Bet jeigu skubate- užtenka ir 2-3 valandų. Taip marinuotą sprandinę dėkite į vidutinio karštumo orkaitę ir kepkite apie 1-5 valandas laiko. Nuo kepimo pradžios praėjus 30-40 minučių mes mėgstame šalia sudėti skustas bulves. Gaunasi tikrai prabangus patiekalas.

Skanaus!

Orkaitėje kepta sprandinė su baklažanų padažu – 6 receptas 

Prie šio kepsnio teks šiek tiek padirbėti. Tačiau daržovėmis įdarytas sprandinės kepsnys ir nuostabus grybų padažas tiesiog tirpsta burnoje. Tai tikrai prabangus patiekalas, kuris tiks didesnei šventei.

Išeiga

4 porcijos

Produktai

Šiai keptai kiaulienos sprandinei su daržovių padažu paruošti jums prireiks

2,5-3  kiaulienos sprandinės
1 didelės cukinijos
1 didelio baklažano
2 saldžiųjų paprikų
1 poro
Alyvuogių aliejaus
Prieskonių: druskos, maltų juodųjų pipirų
Padažui paruošti jums prireiks

1-2 saldžiųjų paprikų
200 g šampinjonų
1-2 vidutinio dydžio morkų
2 vidutinio dydžio raudonųjų svogūnų
Didelės saujos džiovintų baravykų
1-2 rozmarinų šakelių
Alyvuogių aliejaus

Gaminimo eiga

Baklažaną supjaustykite maždaug 1 cm storio riekelėmis, iš abiejų pusių pasūdykite stambia druska, užpilkite 1-2 stiklinėmis vandens ir leiskite išmirkti bent 2 valandas, kad nebūtų kartumo. Išmirkusius baklažano gabalėlius nusausinkite.

Sprandinę nuplaukite ir nusausinkite. Įtrinkite sprandinę alyvuogių aliejumi ir druska. Aštriu peiliu mėsą įpjaukite maždaug 1,5-2 cm gyliu. Pjaukite įstrižai visą gabalą. Įpjovas darykite išilgai, kad gautųsi maždaug 3 cm storio gabalėliai. Tada mėsa atrodys gražiai kaip armonikėlė. Viską gražiai uždenkite folija ir palikite 1-2 valandom.
Sprandinę nusausinkite popieriniais rankšluosčiais, aštriu peiliu padarykite įstrižų 11/2-2 cm gylio įpjovų.

Paprikas supjaustykite išilgomis juostelėmis. Cukinijos žievę nulupkite ir supjaustykite juostelėmis. Poro baltąją dalį supjaustykite žiedeliais. Baklažanus nusausinkite. Gilioje keptuvėje įkaitinkite alyvuogių aliejų ir sudėkite daržoves. Kepkite, kol jos gražiai pagels. Baigiant kepti- pasūdykite ir leiskite daržovėms atvėsti.

Kai daržovės atvės- ištraukti mėsą iš šaldytuvo ir tarp mėsos gabalėlių dėti po keptų daržovių porciją. Po to mėsą gražiai suspausti, aprišti virvele ir dar kartą ištepti alyvuogių aliejumi. Šitą kepsnį dėti į įkaitintus taukus ar aliejų ir apskrudinti iš visų pusių, kad ant viršaus susidarytų plutelė. Tada šį grožį suvynioti į foliją ir dėkite į vidutinio karštumo orkaitę. Kepti apie 2-3 valandas.

Grybų padažo ruošimas

Iš vakaro išmirkyti džiovintus grybus. Morkas ir svogūnus nuskusti ir nulupti. Daržoves ir grybus( šviežius ir dživintus) smulkiai supjaustyti ir pakepinti įkaitintame aliejuje. Baigiant kepti, į padažą supilkite skystį, kuriame mirko grybai, įmeskite kelis rozmarin lapelius, uždenkite dangčiu, sumažinkite ugnį ir padažą patroškinkite apie 10-15 minučių.

Iškepusį kepsnį išimti iš orkaitės, atrišti juostelę ir dar pakepti ant grotelių kokias 5-6 minutes. Kepsnį dėti į plokščią pusdubenį ir apipilti grybų padažu. Tiekti į stalą tuojaus pat.

Skanaus!

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *