Šviežių kopūstų ir grybų troškinys

Šviežių kopūstų ir grybų troškinys- autentiškas receptas

Švieži kopūstai troškinti su grybais- kas gali būti skaniau, kai miškuose pilna grybų. Šiam troškiniui labiausiai tiks šviežiai surinkti miško grybai, tačiau iš bėdos tiks ir sūdyti. Jeigu neturite nei tokių, nei kitokių- galima pabandyti naudoti šampinjonus ir įmesti kelis džiovintus grybukus- dėl kvapo. Receptas taip pat patiks vegetarams ir jiems prijaučiantiems. Pravers jis ir pasninkaujantiems- jeigu jie pamirš apie grietinę. Tokį grybų  ir šviežių kopūstų troškinį ruošė mūsų močiutės.

Išeiga

4 porcijos

Produktai

Šiam šviežių kopūstų ir grybų troškiniui paruošti jums prireiks:

1 vidutinio dydžio kopūsto gūžės
1/2 litro apvirtų arba sūdytų  grybų
1/2 stiklinės aliejaus
2 vidutinio dydžio svogūno galvučių
Prieskonių: maltų juodųjų pipirų ir druskos pagal skonį
2-3 valgomųjų šaukštų grietinės

Gaminimo eiga

Kopūstą nuplauti ir supjaustyti šiaudeliais. Supjaustytą kopūstą nuplikyti verdančiu vandeniu- kad būtų minkštesnis. Tą vadenį nuvarvinti. Grybus nuvalyti, nuplauti ir supjaustyti į gabalėlius. Po to grybys užpilti vandeniu, apvirti ir nuvarvinti. Svogūnus nulupti ir sukapoti smulkiais gabalėliais. Keptuvėje įkaitinti aliejų ir jame pakepinti svogūnus kol gražiai pagels. Po to sudėti grybus, sudėti prieskonius ir viską gerai išmaišyti. Uždengti keptuvės dangtį ir leisti pasitroškinti apie 10 minučių. Atskiruose puoduose išvirti bulves ir kopūstus. Išvirtus kopūstūs suminkyti ir sumaišyti su grybais.

Šis troškinys  vasarą yra valgomas su karštomis bulvėmis ir grietine. Taip pat prie šio kopūstų troškinio galima paruošti padažą iš lašinukų, miltų ir pieno.
Prie tokio troškinio skaniai geriasi ir  juodos duonos gira.

Mėgaukitės atsakingai!

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *