Whisky Sour

Whisky Sour – Rūgštus viskis- kokteilis su viskiu 

Klasikinis amerikietiškas kokteilis, kuris galimai mena XIX amžių. Jo gamybai prireiks viskio, citrinos sulčių, cukraus sirupo ir …kiaušinio baltymo. Kiaušinio baltymas nėra pagrindinis šio kokteilio ingredientas ( jo galima ir nedėti). Šį kokteilį kartais galima pastebėti ir kitu pavadinimu – Boston Sour. Tradiciškai Rūgštus viskis yra suplakamas šeikeryje ir pilamas tiesiog į taurę arba ent ledukų. Tradiciškai šis kokteilis yra puošiamas puse apelsino griežinėlio ir konservuota vyšnaite  (Maraschino cherry). Tačiau pasitaiko ir kitokių juo puošimo variantų.

Pirmąkart šis kokteilis buvo paminėtas 1870 metais Viskonsine išleistame laikraštyje. Tačiau 1962 metais Peru laikraštis  “El Comercio de Iquique”  rašė, jog šį kokteilį sukūrė Elliot Stubb  1872 metais.

Išeiga

1 porcija

Produktai

Šiam Whisky sour kokteiliui paruošti jums prireiks

40 ml  viskio
40 ml citrinų sulčių
2 0ml paprasto cukraus sirupo
1  konservuotos vyšnaitės (Maraschino cherry) papuošimui

Gaminimo eiga

Į šeikerį pridėti ledukų ir  ten pat supilti viskį, citrinų sultis ir cukraus sirupą. Gerai suplakti. Išpilstyti kokteilį į šaldytas taures ( sour glass) ir papuošti konservuota vyšnaite. Paprastai šis kokteilis yra geriamas laisvalaikiui.

Mėgaukitės atsakingai !

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *