Karštas šokoladas su kalėdiniais prieskoniais

Karštas šokoladas su kalėdiniais prieskoniais

Kas gali būti maloniau už garuojančio karšto šokolado puodelį? Ypač kai už lango ūžauja žvarbus vėjas. Karštą šokoladą mėgsta visose pasaulio šalyse. Tačiau daugiausia jo išgeriama žiemą.

Pirmieji šį gėrimą sugalvojo Pietų Amerikos indėnai. Tačiau jie šokoladą gėrė ne kiekvieną dieną ir ne bet kokia proga. Vienok Europiečiai  šokolado šventu visiškai nelaikė ir greitai suprato, jog šokoladas- nepamainomas skanėstas, kuris tinka ir ne tik  šventėms, bet ir kasdienai.

XVI amžiuje Ispanų didikai pradėjo mėgautis karštojo šokolado gėrimu. O iš čia šokolado mada išplito po visą Europą. Labiausiai karštą šokoladą pamėgo austrai ir prancūzai.Čia juo mėgaujamasi ypatingose karšto šokolado kavinėse. Tačiau Lietuviai neatsilieka nei nuo austrų, nei nuo prancūzų ir karštuoju šokoladu mėgaujasi ne ką mažiau. Kad nereiktų keliauti į šokoladinę, – siūlome lengvai paruošiamo pikantiško karšto šokolado receptą. Jeigu nemėgstate čili prieskonių- jų galite ir nedėti. Tada gausite tradicinį Kalėdomis ir sniegu kvepiantį gėrimą, kuris tikrai pakels nuotaiką!

Išeiga

Iš žemiau nurodytų produktų pagaminsite 2 karšto šokolado puodelius .

Produktai

Šiam karštam šokoladui su prieskoniais  paruošti jums prireiks:

85 g Geros kokybės juodojo šokolado
2 valgomųjų šaukštų juodosios kakavos miltelių
2 valgomųjų šaukštų cukraus
240 ml pieno ( geriau riebaus)- galite keisti grietinėle, jeigu nesaugote liemens
120 ml grietinėlės
1 žiupsnelio malto cinamono
1 arbatinio šaukštelio vanilės ekstrakto ( arba 1 pakelio vanilinio cukraus )
1 žiupsnelio čili pipirų

Kaip ruošti šį karštą šokoladą?

Švariame vidutinio dydžio emaliuotame puodelyje ištirpinkite gabalėliais sulaužytą šokoladą. Kai šokoladas išsilyryds, į jį įmaišykite kakavą, cukrų ir čili pipirus. Ugnį sumažinkite ir pakaitinkite kol pradės kilti burbulai- tada sumeskite cinamoną, supilkite pieną ir galiausiai- grietinėlę Svyla tikrai- todėl maišykite, kol pienas užvirs. Kai pienas užvirs,- išjunkite ugnį, supilkite vanilę ir uždenkite puodelį dangčiu. Leiskite jam pastovėti visą valandą- kad atvėstų ir prisitrauktų vanilės aromato.  Prieš tiekdami į stalą dar kartą galite pašildyti ir po supilti į pačius gražiausius puodelius. Puoškite zefyrais arba plakta grietinėle.

Šis šokoladas – tikrai labai gardus, tačiau yra labai saldus ir  gali tikti ne visiems. Juo visuomet reikėtų mėgautis tik atsakingai ir saugoti save, bei savo artimuosius!

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *