Kitokios burokėlių salotos šventėms

Kitokios burokėlių salotos

Švento Kūčių stalo neįsivaizduojame be silkės ir burokėlių salotų. Tačiau kas met gaminti tokias pat burokėlių salotas gan greitai nusibosta. Sutikite- burokėliai yra skanūs, labai tinka šventiniam stalui ir  visada puošia šventinį stalą. Tačiau šiais metais siūlome šiek tiek moderniškesnes burokėlių salotas su juodosiomis slyvomis ir moliūgų sėklytėmis. Juodosios slyvos puikiai dera su burokėliais, o moliūgų sėklytės taip pat yra sveikas ir pasninkiškas maisto produktas- todėl tradicioms tikrai nenusžengsite. Gaivumo šioms salotoms suteiks tarkuoti krienai, kurie taip pat paskatinis virškinimo sulčių išsiskyrimą- kurio taip reikia prie gausaus stalo. Taigi, šias salotas galima drąsiai vadinti ir sveikuoliškomis. Juolab, jose ne tik yra daug visokių naudingų jums medžiagų, – jos taip pat labai puošnios ir gražiai atrodys ant bet kurio šventinio stalo!

Išeiga

Iš žemiau nurodytų maisto produktų paruošite burokėlių salotas 4-6 asmenims.

Reikalingi produktai

2 dideli burokėliai
4 vidutinio dydžio bulvės
50 g džiovintų juodųjų slyvų
1 vidutinio dydžio obuolys
5 valgomieji šaukštai natūralaus jogurto arba grietinės- pagal skonį
2 valgomieji šaukštai tarkuotų krienų
40 g moliūgų sėklų
2 arbatiniai šaukšteliai citrinų sulčių
1/2 arbatinio šaukštelio druskos

Gaminimo eiga

Pirmiausiai reikėtų paruošti padažą šioms salotoms.

Juodąsias slyvas nuplaukite po tekančiu vandeniu ir užpilkite jas verdančiu vandeniu 10-15 minučių. Kai slyvos išbrinks- jas nukoškite ir labai smulkiai supjaustykite.

Pjaustytas slyvas sumaišykite su krienais ir nesaldžiu natūraliu jogurtu ( jeigu mokate jo pasigaminti- gautųsi ideliai). Padažą pagardinkite pipirais ir druska – pagal skonį- ir pastatykite jį į šaldytuvą, kad gerai atšaltų.

Bulves ir burokėlius gerai nuplaukite su šepetėliu, nusausinkite ir suvyniokite į foliją. Po to įkaitinkite orkaitę iki 180 C ir dėkite daržoves kepti- kol suminkštės. Bulvės paprastai būna iškepusios po 45 minučių, o burokėliai- maždaug po valandos. Palaukite kol daržovės šiek tiek atvės, perliekite jas šaltu vandeniu ir nulupkite. Pjaustykite plonais šiaudeliais arba tarkuokite- kaip kam smagiau. Į daržoves taip pat įmaišykite tarkuotą ar plonais šiaudeliais supjaustytą obuolį.Prieš maišant obuolį į salotas- apšlakstykite jį citrinos sultimis- kad nepajuoduotų.

Moliūgų sėklas išlukštenkite ir paskrudinikite keptuvėje. Stambiai sumalkite ir jas įmaišykite į padažą. Salotas dėkite į salotinę ir užliekite gatavu padažu .Gražiai šios salotos atrodys jeigu daržoves ir obuolius dėsite į permatomą indelį ir ant viršaus užpilsite padažą.  Puoškite graikiškais riešutais ar moliūgų sėklomis.

Šitokios salotos yra ne tik gražios. Jas galite valgyti ir karštas- prie mėsos patiekalo. Tada tiesiog nešaldykite daržovių ir jas šiek tiek pašildykite prieš tiekdami į stalą.

Skanių jums švenčių.

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *