Nekeptas sausainių tortas su Nutella

Nekeptas sausainių tortas su Nutella

Šventės negali būti šventėmis, jeigu ant stalo nesipuikuos koks nors skanėstas. Tačiau tortus kepti laiko turi ne kiekviena šeimininkė. O parduotuvinis tortas- ne visada yra pats skaniausias. Todėl nekepti tortukai – visada yra puikus pasirinkimas. Šį kartą jums siūlome nekeptą sausainių tortuką iš visiems gerai pažįstamos Nutellos. Jį paruošite per 15 minučių,- o svečiai tikrai bus maloniai nustebinti.  Net neabejojame, jog pavydi kaimynė bandys išgauti šio tortuko receptą!

Išeiga

Iš žemiau nurodytų produktų pagaminsite 1.3 kg sveriantį nekeptą ir labai skanų tortuką.

Reikalingi produktai

Šiam tortukui paruošti bus reikalingi šie maisto produktai:

500 g minkšto grietinėlės sūrio ( Cream cheese)- geriausiai tinka Philadelphia
400 g Nutellos (1 stiklainiukas)
250 g mėgiamų paprastų sausainiukų iš pakelių
100 g sviesto
1/2 stiklinės maltų lazdyno riešutų- jei mėgstate
1-2 bananai- jeigu papildomai dar  norite bananų sluoksnio

Jeigu Nutella jums nepatinka- ją galite keisti 1 pieniško šokolado plytele. Tada plytelei šokolado papildomai reiks imti tiek pat grietinėlės ( šokolado ir grietinėlės proporcijos-1 : 1).

Gaminimo eiga

1 valgomąjį Nutellos šaukštą sumaišykite stikliniame indelyje su sviestu ir išlydykite jį ant mažos ugnies. Jeigu taupote laiką- galite jį lydyti ir mikrobanginėje krosnelėje.

Sausainius sudrėkinkite šiek tiek pašildytu pienu (iki 1/2 stiklinės) arba drungnu virintu vandeniu ir lengvai rankomis sutrinkite. Jeigu turite elektrinę trintuvę- šį darbą galite drąsiai patikėti jai. Drėgnus trupinius sumaišykite su lydytu sviestu ( gerai išmaišykite) ir pastatykite šią masę į šaldytuvą, kad pravėstų bent 30 minučių.

Likusią stiklainėlyje Nutellos kremą ir grietinėlės sūrį sutrinkite mikseriu arba elektrinėje trintuvėje iki vientisos masės ir taip pat pastatykite į šaldytuvą, kad atvėstų.

Dabar ruošiame tortuką. Torto formelę galima iškloti vaškiniu popieriumi- jeigu nenorite , kad visur pribyrėtų trupinių. Ant formelės dugno beriame sausainių trupinių masę ir jos vidurį sutrombuojame su stikline- kad gautųsi kaip formelė torto. Po to į gautą formą krečiame kremą iš Nutellos ir grietinėlės sūrio . Gražiai mentele išlyginame kraštus. Puošiame plakta grietinėle arba kokosų drožlėmis.

Jeigu norite tortuko su vaisiais – ant trupinių pagrindo galite sudėlioti banano gabalėlių sluoksnį ir jau ant jo viršaus krėsti sūrio ir Nutellos kremą.

Skanių jums švenčių!

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *