Šaltas kumpis su daržovėmis

Šaltas kumpis su daržovėmis

Taip tradiciškai šaltą kumpį patiekdavo Lietuvoje pokario metais. Aplamai- virtas kumpis demokratiškas ir lengvai patiekiamas patiekalas, kurį mėgsta beveik visi. Jis tinka tiek pietums, tiek lengvam užkandžiui. Įprastai virtas kumpis gali būti valgomas vietoje užkandžio ar salotų. Kaip užkandį galima patiekti ir keptą kumpį- tačiau mūsų namuose keptas kumpis išgyvena labai trumpai.

Išeiga

Šitaip paruoštu virtu  kumpiu galite pavaišinti 3-4 asmenis.

Reikalingi produktai

300 g virto jautienos arba kiaulienos kumpio
1/2 stiklinės krienų padažo arba krienų su actu,
1/2 kg įvairių daržovių- agurkų, pomidorų. raudongūžių arba baltagūžių kopūstų salotų, bulvių arba morkų
1/2 -1 stiklinės mėsos drebučių,  taip pat prieskoninių žolelių arba žalumynų.

Paruošimas

Virtas šaltas kumpis be odos turi būti supjaustomas plonais griežinėliais ir gražiai sudedamas eilute į pusdubenį. Iš kitos lėkštės pusės paprastai yra dedamas šaltas  daržovių priedas. Jis gali būti sudarytas  iš 3—4 rūšių daržovių — agurkų, pomidorų, raudongūžių arba baltagūžių kopūstų salotų, arba lapinių salotų,  arba virtų žaliųjų žirnelių, bulvių, morkų.

Daržovės paprastai yra aplaistomos aliejumi, suplaktu su actu. Mėsos drebučius reikia stambiai sukapoti ir sudėlioti šalia mėsos. Papuošiama paprastai įvairiais  žalumynais.

Prie šalto kumpio įprastai yra atskirame stikliniame indelyje paduodami krienai su actu. Prie kumpio taip pat tiks ir majonezas,  arba stalo garstyčios.

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *